Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Prezident SR Andrej Kiska vymenoval Tomáša Lengyelfalusyho za rektora VŠDTI

 •  

  Prezident Andrej Kiska v utorok, 22. mája 2018 menoval piatich nových rektorov a dve rektorky vysokých škôl. Medzi novovymenovanými rektormi bol aj náš rektor, pán doc. PaedDr. Tomáš Lengyelfalusy, PhD. MBA, ktorý od roku 2012 vykonával funkciu prorektora pre vedu a výskum a od roku 2015 bol zároveň poverený vykonávaním funkcie rektora.

  Na slávnostnom akte menovania rektorov v Prezidentskom paláci sa zúčastnili aj pani riaditeľka VŠDTI doc. Mgr. Gabriela Gabrhelová, PhD., DBA, LL.M. a pán prorektor pre vzdelávanie RNDr. Karol Korintuš, PhD.

  Prezident SR Andrej Kiska vo svojom slávnostnom príhovore adresovanom rektorom medzi inými povedal:

  „Dovoľte mi zaželať vám všetkým v nových funkciách rektoriek a rektorov našich verejných i súkromných vysokých škôl dostatok energie a veľa úspechov.

  Vymenovanie za rektorov a rektorky vás na určité obdobie vzdiali od „bežných“ povinností vysokoškolských pedagógov. Budete sa musieť sústrediť na riadenie a financovanie inštitúcií, ktoré ste sa rozhodli viesť. Na ďalšie zvyšovanie kvality pedagogickej činnosti. Na nevyhnutný tlak, aby sa výstupy a výsledky vedeckej, výskumnej alebo umeleckej činnosti približovali kvalitou európskemu štandardu. A aby sa tí najlepší mohli porovnávať vo svojej excelentnosti so svetom. Potrebujú to nielen školy, súrne a bezpodmienečne potrebuje vyššiu kvalitu práce vysokých škôl naša spoločnosť. Vzdelávanie, veda a výskum sa musia vymaniť z letargického stavu priemernosti, či dokonca podpriemernosti, a pustiť sa po riskantnej, ale poctivej ceste za kvalitou  a výnimočnosťou. Bolo by ideálne, ak by podmienky, v ktorých to robíte, takémuto snaženiu aj systematicky napomáhali. Preto budeme, myslím, všetci s istým napätím očakávať, v akej podobe schváli národná rada dva vládne návrhy zákonov, o kvalite vysokoškolského vzdelávania a vysokoškolský zákon. Ale bude predovšetkým na Vás, rektoroch a rektorkách našich univerzít a vysokých škôl, s akým odhodlaním, s akým nasadením a presvedčením  sa svojej príležitosti chopíte. A ja dúfam, že ponúknutý priestor budete vedieť zmysluplne, v prospech všetkých nás, zužitkovať.“

  Zdroj: www.prezident.sk

  Foto: Cyril Králik