Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Noví profesori VŠ DTI

  •  

    Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v stredu 18. novembra 2020 vymenovala 27 nových vysokoškolských profesorov. Dvaja z vymenovaných sú z Vysokej školy DTI.

    Prvými dvoma vysokoškolskými profesormi Vysokej školy DTI v odbore Odborová didaktika sú prof. PeadDr. Ing. Roman Hrmo, PhD., MBA, ING-PAED IGIP a prof. PaedDr. Tomáš Lengyelfalusy, PhD., MBA.

    Vymenúvacie dekréty novým profesorom odovzdala hlava štátu za prítomnosti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislava Gröhlinga, predsedu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport Richarda Vašečku a prezidenta Slovenskej rektorskej konferencie Rudolfa Kropila  v Prezidentskom paláci.

    Počas príhovoru požiadala novovymenovaných profesorov, aby vo svojom ďalšom pôsobení vždy brali do úvahy, že vzdelanie zaväzuje a titul profesora ešte viac. „Lebo práve vy môžete svojím pôsobením zveľaďovať to najcennejšie, čo máme – morálny a odborný potenciál našej mladej generácie, ktorá predstavuje budúcnosť republiky,“ poznamenala prezidentka. V tejto súvislosti a vzhľadom na dobu, ktorú žijeme, prezidentku znepokojuje fakt, že okrem pandémie sa je potrebné čo najskôr vyrovnať aj s infodémiou. „Patologickému šíreniu konšpirácií totiž podliehajú aj ľudia s akademickým vzdelaním, napríklad učitelia. Preto je dôležité, aby ste v ešte väčšej miere ako doteraz viedli svojich študentov k tomu, aby mysleli kriticky, aby mysleli samostatne,“ uviedla hlava štátu. Prezidentka tiež v príhovore k novým profesorom zdôraznila, že zo Slovenska by sa mala stať krajina vzdelanostnej ekonomiky, „lebo iba to nám zabezpečí úspech a prosperitu v medzinárodnej konkurencii“. Hlava štátu tvrdí, že ak sa má tento cieľ dosiahnuť, je potrebné zabezpečiť, aby čo najviac nadaných a talentovaných mladých ľudí získalo to najlepšie vzdelanie na Slovensku.

  • Foto: prezident.sk, tasr.sk