Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií

Medzinárodná vedecká konferencia & workshop Dnešné Trendy Inovácií 2016

 • Dubnický technologický inštitút v Dubnici nad Váhom (hlavný vedecký garant prof. Ing. Ladislav Várkoly) zorganizoval v spolupráci s Państwowou Wyższou Szkołou Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży (Lomza State University of Applied Sciences - vedecký garant dr inż. Ryszard Szczebiot) a Univerzitným vedeckým parkom Žilinskej univerzity v Žiline (vedecký garant doc. Ing. Michal Zábovský, PhD.) v poradí už 7. medzinárodnú vedeckú konferenciu s názvom Dnešné Trendy Inovácií 2016.

  Podujatie sa konalo v dňoch 19. - 20. 5. 2016 v priestoroch PWSIiP w Łomży v Poľsku.

  Záštitu nad konferenciou prevzali:

  prof. Ing. Peter Plavčan, CSc.,                    minister školstva, vedy, výskumu a športu SR

  dr hab. Robert Charmas, prof. PWSIiP      rektor Lomza State University of Applied Sciences

  p. Mariusz Chrzanowski                             primátor mesta Łomża

  Doc.Ing. Daniel Lajčin, PhD. MBA,             generálny riaditeľ Dupres Group

  Doc.Mgr. Gabriela Gabrhelová, PhD. MBA,  riaditeľka DTI

  Doc. PaedDr. Tomáš Lengyelfalusy, PhD.   poverený rektor DTI

   

  Na konferencii, zameranej na problematiku e-learningu a využívanie informačných technológií vo vzdelávacom procese sa zúčastnilo viac než 90 odborníkov zo slovenských a zahraničných vysokých škôl, najmä z Poľska, Česka a Ukrajiny, ale aj z Rakúska a Bieloruska, súkromných spoločností i regionálnych samospráv. Účastníci informovali o top poznatkoch a výsledkoch svojej práce. Zároveň si rozšírili obzory a inšpirovali sa informáciami svojich kolegov.

  K tradičnej prestíži konferencie Dnešné Trendy Inovácií 2016 prispeli aj v tomto roku dve recenzované vedecké publikácie s ISBN a EAN kódom - jedna s príspevkami v anglickom jazyku a druhá s príspevkami v iných než anglickom jazyku.

  Súčasťou programu konferencie Dnešné Trendy Inovácií 2016 bol štvrtkový slávnostný banket. V piatok ráno sa konala posterová sekcia aj firemná prezentácia najnovších SMART zariadení firmy Garmin. Dvojdňové vedecké podujatie ukončil medzinárodný workshop, na ktorom bola prejednávaná budúca možná spolupráca v rámci vedecko-výskumných grantov.

  Podľa vedeckého garanta podujatia, prof. Ladislava Várkolyho, vedecká konferencia Dnešné Trendy Inovácií 2016 opäť splnila svoj cieľ. Poskytla dostatok príležitostí pre výmenu skúseností a spoločné hľadanie riešení v oblasti modernizácie vzdelávania nielen na vysokých školách, ako aj riešení problematiky čoraz väčšej skupiny populácie s poruchami učenia.

  Organizátori konferencie ďakujú za spoluprácu a pomoc hlavným partnerom konferencie ­ spoločnostiam e-learnmedia, s.r.o., Dupres Consulting s.r.o. a Dupres s.r.o., ako aj odborným, mediálno-odborným a mediálnym partnerom konferencie - Garmin, Smarttech, education.sk, konferencie.sk, edumenu.cz, portalvs.sk a spoločnosti T-Smaragd.